tr

Kentsel Dönüşüm

Anasayfa » Kentsel Dönüşüm

Kentsel Dönüşüm’de Pvc Pencere ve Enerji Verimliliği

Gelişen yapı teknikleriyle üretilen depreme dayanıklı, güvenli, son teknolojik imkânlarla donatılmış konutlara sahip olmak için oluşan talep nedeniyle başta İstanbul olmak üzere ülkemizde bina dönüşüm çalışmaları son yıllarda oldukça hız kazandı. Kentsel dönüşüm çalışmalarının bir parçası olarak başlayan ancak konut sahiplerinden gelen taleple ömrünü dolduran binaların yıkılıp yeniden yapılması süreci bina dönüşümü olarak tanımlanabilir. 20 yıla yakın süreceği tahmin edilen bu süreçte yaklaşık 7 milyon bina yıkılacak. Yaşanacak bina dönüşümü sürecinde amaçlardan biri de yalıtımlı ve enerjiyi verimli kullanan binalar inşa etmek. Türkiye’de kullanılan toplam enerjinin üçte biri binalarda tüketiliyor. Binalardaki ısı kayıplarının %30’u ise pencerelerden gerçekleşiyor. Yeni yapılan konutlarda doğru PVC pencere kullanılması ile büyük bir enerji tasarrufu sağlanabilir. Ayrıca 2017 yılına kadar tüm binaların Enerji Kimlik Belgesi alması yasa gereği zorunludur. Binalarda Enerji Performansı Yönetmeliği” ne göre, binalarda enerjinin ve enerji kaynaklarının etkin ve verimli kullanılmasına, enerji israfının önlenmesine ve çevrenin korunmasını sağlamak için, asgari olarak binanın enerji ihtiyacı ve enerji tüketim sınıflandırması, yalıtım özellikleri ve ısıtma ve/veya soğutma sistemlerinin verimi değerlendirilmektedir.

Kentsel Dönüşüm’de enerji verimliliği yüksek binalar için kullanılabilecek Winsa serileri ve teknik şartnameleri:

Türkiye’de üretilen ilk 90 mm ve 84 mm genişliğinde profil serisi olan Revotech, 7 odacıklı yapısıyla kullanıcılarına benzersiz bir ısı yalıtımı sağlamaktadır. Uluslararası standartlarda üretilen REVOTECH serisine ait ana profiller 7 odacıklı ve orta contalı formları ile yüksek ısı ve ses yalıtımı sağlamaktadır.

Uluslararası standartlarda (TS 5358, EN 12608) üretilen 76 mm genişliğe sahip A class DORADO GOLD serisine ait ana profiller 6 odacıklı yapıları ve 2,8 mm duvar et kalınlıkları yanında orta contalı formları ile yüksek ısı ve ses yalıtımı sağlamaktadır.

PVC pencerelerin üstün izolasyon özelliği ve alüminyum profillerin metalik görünümü ile birleştirilmiştir PVC doğramalarda dış cephelere alüminyum görüntüsü vermek amacıyla kapak uygulamasında yeni bir yaklaşım olan Dorado Gold Shiled 90 derece birleşebilen kapak sayesinde daha kolay uygulanabilen estetik bir çözümdür.

70 mm genişliğe sahip A class DORADO serisi uluslararası standartlarda (TS 5358, EN 12608) üretilmektedir. Dorado serisine ait ana profiller, 5 odacıklı yapıları ve 2,8 mm dış duvar kalınlıkları ile yüksek ısı ve ses yalıtımı sağlamaktadır.

Uluslararası standartlarda (TS 5358, EN 12608) üretilen, 70 mm genişliğe sahip Safir serisi 5 odacıklı yapıları ile kullanıldıkları mekanlarda termal konforun sağlanması için gerekli yüksek ısı ve ses yalıtımı sağlamaktadır.

Call Now Button